НКРЗІ розпочинає переліцензування частот для більш ефективного впровадження мережі 4G

Оператори зможуть розгортати мережі 4G у діапазонах 2300-2400 МГц та 2575-2610 МГц. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), почала перевидачу ліцензій на ці радіочастоти. Це дозволить операторам покращити покриття 4G в Україні й зробити якісний інтернет доступним дедалі більшій кількості українців. Адже головна мета — забезпечити 95% населення доступом до швидкісного інтернету.

Для цього більша частина діапазону 2300-2400 МГц була вивільнена попередніми користувачами, а ліцензії анульовані. А в діапазоні 2575-2610 МГц оператори можуть використовувати нову радіотехнологію та розгортати мережу 4G на всій території України.

Також НКРЗІ внесла зміни до розмірів плати за використання цих радіочастот. Це дозволить забезпечити надходження до держбюджету до 2,4 млрд грн та щорічну сплату рентної плати за користування радіочастотним ресурсом — близько 85,5 млн грн. Так, у проєкті врахована вартість спектра в діапазоні 2600 МГц, яка була схвалена Урядом для проведення тендеру на користування радіочастотним ресурсом для 4G у 2018 році. А для діапазону 2300-2400 МГц використані результати дослідження компанії Analysys Mason 2020 року.

Джерело: Мінцифри

Опубліковано в Різне. Leave a Comment »

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: