ВРУ прийнято Закон про Бюро економічної безпеки України

28 січня 2020 року Парламентом прийнято вцілому важливий проєкт №3087д, яким передбачено створення єдиного аналітичного органу по розслідуванню економічних злочинів (БЕБ), на заміну Податковій міліції та інших органів.

Цієї реформи більше трьох років чекали аналітичні центри та український бізнес.

У проєкті враховано пропозиції аналітичних центрів та у фінальній редакції 3087д передбачено:

1. Бюро економічної безпеки (БЕБ) перебуватиме у системі органів Кабінету міністрів, що є оптимальним відповідно до світового досвіду.  Після прийняття Закону про БЕБ важливо визначити координатором Міністерство фінансів, що є оптимальним з огляду на світовий досвід.

2. Встановлюється гранична чисельність працівників БЕБ – до 4 тисяч осіб, – що дозволить зосередитись саме на системних порушення та стане передумовою здійснення аналітичного дослідження фінансових операцій.

3. Проєктом усувається дублювання функцій Національної поліції, Служби безпеки України під час розслідування економічних злочинів. Податкова міліція – ліквідовується. В той же час важливо також додатково внести зміни до КПК (проєкт № 3959).

4. Передбачаються на рівні закону гідні зарплати для працівників БЕБ – щонайменше 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб;

5. Проєктом визначаються спеціалізовані прокурори, які здійснюватимуть нагляд за діяльністю БЕБ, що призведе до підвищення якості роботи розслідувань.

6. Кандидати на посаду Директора БЕБ обираються Конкурсною комісією, засідання Конкурсної комісії відкриті, забезпечуються відео- та аудіофіксація і трансляція в режимі реального часу засідань. Співробітники БЕБ також відбираються на конкурсній основі.

Опубліковано в Різне. Leave a Comment »

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: