Вихід з тіні. Користь тотальної фіскалізації для українського ринку

Сергій Бадрітдінов, СЕО INTERTOP Ukraine

РРО — користь чи зайвий клопіт для бізнесу?

Очевидно, що одна з найголовніших перепон для економічного росту та розвитку України — масове ухилення бізнесу від сплати податків. Наприклад, близько 50% фешн-ритейлу зараз знаходиться в тіні. Великі компанії часто являють собою об’єднання псевдо-ФОПів і користуються пільговими схемами оподаткування, які створені для розвитку малого бізнесу. Реальний грошовий обіг таких компаній відстежити неможливо. Навіть більше, на законодавчому рівні методи контролю за діяльністю ФОПів донедавна передбачені не були.

Докорінно змінити ситуацію, що склалася на українському ринку має повна фіскалізація: вона уможливлює контроль з боку держави без зайвого тиску на бізнес, забезпечує чесну конкуренцію і гарантує захищеність споживача. Суть фіскалізації полягає навіть не у повсюдній видачі чеків, а у впровадженні автоматичної звітності в ДПС про кожен платіж. Саме прозорість допоможе побороти корупцію в податкових структурах, сірий імпорт, нелегальну торгівлю і контрабанду.

У більшості країн ЄС та інших передових країн світу усі ритейлери грають за однаковими правилами: сплачують податки, видають чеки, офіційно імпортують товари та звітують про свій обіг. Ще у 2008 році Швеція однією з перших в Європі законодавчо зобов’язала всіх підприємців використовувати виключно касові термінали з підключенням через GPRS до податкових органів. Загалом, європейський контекст радикально відрізняється від ситуації, що склалася в Україні. Так, для ЄС дроблення на ФОПів — це абсолютний нонсенс, тому і зміни у фіскальному законодавстві часто є більш помірними. Однак у світовій практиці існують приклади детінізації шляхом введення обов’язкових РРО. У 2015 році поступовий перехід до повної фіскалізації здійснив Казахстан, зараз там навіть продавець на ринку зобов’язаний видати чек. Докладніше…

Опубліковано в Різне. Leave a Comment »

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

<span>%d</span> блогерам подобається це: