ПДВ при експорті / імпорті товарів – що змінилось

Офіс великих платників нагадує, що Законом № 466 внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), зокрема в адмініструванні податку на додану вартість. Сьогодні розглянемо основні зміни в ПДВ, пов’язані з зовнішньоекономічною діяльністю.

Базою оподаткування для операцій з експорту товарів є договірна (контрактна) вартість таких товарів, зазначена в митній декларації (п.189.17 ст. 189 Кодексу). Відображаємо у Декларації з ПДВ (рядки 2.1 та 2.2): обсяги експортної операції (база оподаткування) визначається, як договірна (контрактна) вартість товарів, зазначена в графі 42 «Ціна товару» митної декларації.

Експорт соєвих бобів, насіння свиріпи та ріпаку нині (з 23.05.2020 року) оподатковуються за нульовою ставкою, тобто матимуть право на відшкодування ПДВ.

Імпорт племінних чистопородних тварин (за кодами УКТЗЕД визначеними п. 197.18 ст. 197 Кодексу), підлягає оподаткуванню на загальних підставах, окрім тих, що здійснюється сільськогосподарськими товаровиробниками, які звільняються від оподаткування. При цьому подальша поставка перелічених категорій тварин (в тому числі і сільськогосподарськими товаровиробниками) оподатковується у  загальному порядку.

До речі, податковий кредит при імпорті товарів також доступний за тимчасовими митними деклараціями при дотриманні умов, визначених п. 198.6 ст. 198 Кодексу.

Джерело: Державна податкова служба

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: