Уряд затвердив план заходів з підтримки розвитку індустрії програмної продукції України на 2017 рік

Рішення спрямоване на формування сприятливих умов розвитку зазначеної індустрії для створення високопродуктивних робочих місць, залучення інвестицій, збільшення обсягів випуску високотехнологічної продукції, стимулювання наукомісткого експорту та імпортозаміщення, реалізацію науково-технічного потенціалу держави.

Серед іншого планом передбачено удосконалити навчальні програми з інформатики для учнів 5-9 та 10-11 класів щодо збільшення обсягу викладання основ алгоритмізації, програмування та баз даних з урахуванням сучасних тенденцій у галузі створення та розвитку кіберфізичних систем.

Планується також внести зміни до законодавства для забезпечення можливості використання копії електронних даних, знятої з оригіналу, як доказу під час здійснення кримінального провадження, та визначити порядок сертифікації програмно-апаратних засобів, що використовують для виявлення, фіксації, вилучення та дослідження доказів під час здійснення кримінального провадження у справах щодо злочинів, вчинених із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 31 травня 2017 р. № 367-р

Київ

Про затвердження плану заходів з підтримки розвитку
індустрії програмної продукції України на 2017 рік

  1. Затвердити план заходів з підтримки розвитку індустрії програмної продукції України на 2017 рік (далі — план заходів), що додається.
  2. Центральним органам виконавчої влади поінформувати до 1 листопада 2017 р. Державне агентство з питань електронного урядування про стан виконання плану заходів.
  3. Державному агентству з питань електронного урядування подати до 1 грудня 2017 р. Кабінетові Міністрів України узагальнений звіт щодо виконання плану заходів разом з пропозиціями щодо здійснення заходів з підтримки розвитку індустрії програмної продукції у 2018 році.
 Прем’єр-міністр України  В. ГРОЙСМАН

ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 31 травня 2017 р. № 367-р

ПЛАН
заходів з підтримки розвитку індустрії
програмної продукції України на 2017 рік

  1. Забезпечити розроблення та подання до Кабінету Міністрів України проектів нормативно-правових актів щодо:

1) внесення змін до законодавства стосовно забезпечення можливості використання копії електронних даних, знятої з оригіналу, отриманої з використанням сертифікованих програмно-апаратних засобів, як доказу під час здійснення кримінального провадження без вилучення фізичних елементів інформаційних систем під час здійснення процесуальних дій.

МВС, Мін’юст, СБУ (за згодою),
Державне агентство з питань електронного урядування,
профільні асоціації у сфері розроблення
програмного забезпечення (за згодою).

Листопад;

2) визначення порядку сертифікації програмно-апаратних засобів, що використовуються для виявлення, фіксації, вилучення та дослідження доказів під час здійснення кримінального провадження у справах щодо злочинів, вчинених із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій.

Національна поліція, Мін’юст,
профільні асоціації у сфері розроблення
програмного забезпечення (за згодою).

Жовтень.

  1. Спростити порядок видачі, продовження строку дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, зайнятих у сфері інформаційно-комунікаційних технологій.

Мінсоцполітики,
Адміністрація Держприкордонслужби,
профільні асоціації у сфері розроблення
програмного забезпечення (за згодою).

Вересень.

  1. Забезпечити отримання від суб’єктів господарської діяльності, резидентів — експортерів послуг пропозицій стосовно спрощення порядку видачі Національним банком індивідуальних ліцензій на розміщення валютних цінностей за межами України, ініціювати перед Національним банком питання щодо внесення змін до відповідних нормативно-правових актів.

Мінекономрозвитку, Мінфін,
Національний банк (за згодою).

Грудень.

  1. Забезпечити сприяння формуванню обґрунтованих показників державного замовлення на підготовку фахівців за спеціальностями “Прикладна математика”, “Інженерія програмного забезпечення”, “Комп’ютерні науки”, “Комп’ютерна інженерія”, “Системний аналіз”, “Кібербезпека”, “Інформаційні системи та технології”, “Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології”.

Мінекономрозвитку, МОН,
профільні асоціації у сфері розроблення
програмного забезпечення (за згодою).

Липень.

  1. Забезпечити удосконалення навчальних програм з інформатики для учнів 5—9 та 10—11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, зокрема щодо збільшення обсягу викладання основ алгоритмізації, програмування та баз даних з урахуванням сучасних тенденцій у галузі створення та розвитку кіберфізичних систем (концепція “Четверта індустріальна революція”).

МОН, Мінекономрозвитку,
профільні асоціації у сфері розроблення
програмного забезпечення (за згодою).

Жовтень.

  1. Сприяти організації візитів представників провідних аналітичних агентств до України для налагодження взаємодії щодо розвитку галузі інформаційних технологій України.

Мінекономрозвитку,
Державне агентство з питань електронного урядування.

Постійно.

_____________________

Джерело: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=250033074

 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: