Фигурные числа и 3-D технологии в создании веб-сайтов получили высокую оценку международного жюри Intel ISEF

200px-Intel-логотип-svg_1У Києві завершився міжнародний конкурс наукових досягнень школярів Intel ISEF та програми суспільство для науки і громадськості. Молоді вчені з України в цьому році отримали 3 основні та спеціальні премії.

Третє місце в секції «Математика» і спеціальний приз від Американського математичного товариства отримала Фіонг Ань Чан (м.Черкаси, Черкаський фізико-математичний ліцей, 11 клас), проект «Узагальнений алгоритм обчислення фігурних чисел».

Hgh-GrfuBN4Фіонг Ань Чан досліджувала властивості фігурних чисел. В результаті, їй вдалося вивести спілкуватися формулу для знаходження спільних елементів будь-яких двох послідовностей фігурних чисел. Вона перевірила існуючі результати, а також знайшла нові, невідомі послідовності. Тема дослідження фігурних чисел розглядалася неодноразово іншими вченими, перші відомості з’явилися за часів стародавніх греків. Над цією проблемою працювали такі відомі математики, як Ферма, Ейлер, Коші і інші. До сих пір ще нікому не вдавалося вивести загальну формулу для пошуку спільних елементів будь-яких двох послідовностей фігурних чисел. Схожі дослідження проводилися і раніше, але були використані інші методики, які не дають повне рішення задачі. Однак, відома інформація була проаналізована і використана для перевірки отриманих результатів, які, як було доведено, не суперечать відомим. Отримані результати можуть бути використані в різних сферах наук, наприклад, в криптографії та комп’ютерних науках, біоінженерії та нанофізики.

Третє місце в секції «Програмне забезпечення» отримав Олександр Бузін (м.Київ, Голосіївський ліцей №241, 10 клас), «ПРОЕКТ WhitestormJS – 3D фреймворк для браузера».

Олександр Бузін розробив і протестував новий фреймворк, що дозволяє створювати різного роду 3-D сайти або програми, що працюють в браузері без великих зусиль і за короткий проміжок часу . Даний фреймворк забезпечить веб-додатком повноцінне ядро, до якого розробник зможе застосовувати прості методи створення тривимірних об’єктів в просторі (за допомогою вже вбудованих в фреймворк утиліт), а також зовнішніх компонентів на основі Three.js * і Physi.js *, що підключаються до фреймворку як доповнення, або у вигляді плагінів. Просте створення тривимірних фігур реалізовано за допомогою спрощення алгоритму передачі даних на обробку системі . Тепер потрібно всього лише заповнити необхідні властивості тривимірного об’єкта , которие будуть проходити через утиліти фреймворка, отфільтрововаться і заповнювати відсутні властивості їх іздачальнимі значеннями, і на основі їх буде моментально згенерований просторовий об’єкт , з яким надалі можна буде працювати з допомогою стандартних інструментів фреймворка .
В цього року Україну представляли семеро учасників, обидва призера є фіналістами конкурсу Intel-Техно Україна, який проходить в НТУУ «Київський Політехнічний інститут».

«Ми вітаємо переможців, які гідно представили Україну на світовій арені. Сподіваємося, що не тільки Олександр і Ань продовжать роботу над своїми проектами, а й всі інші конкурсанти, щоб створювати інновації, які зможуть розвинути економіку і в майбутньому – змінити наше життя на краще », – зазначив Дмитро Калита, Директор Intel в Україні, Білорусі та Молдові

На думку лауреата Фіонг Ань, Чан Intel ISEF – один з найбільш перспективних, цікавих і емоційно яскравих конкурсів у всьому світі. «Мені дуже порнравілся формат суддівства, тому що постійно мав місце діалог один-на-один з журі. Було легше отвечасть на питання і, можливо, навіть самої питання задати. Іноді буває важко цілий день повторювати свою презентацію кожній людині, яка до тебе підходить, але надихає і мотивує їх зацікавленість твоїм проектом. На конкурсі панує неймовірна атмосфера: кращих відносин між конкурсантами, учнем і вчителем, конкурсантом і журі немає ніде », – поділилася своїми враженнями Ань !.

У 2016 році в фіналі Intel ISEF взяло участь понад 1700 молодих вчених з 77 країн, регіонів і територій. Крім трьох основних переможців, нагороди і призи отримали ще близько 600 фіналістів, в тому числі, 22 переможця в номінації Кращий з категорії (кожен отримав приз у розмірі 5000 доларів). Крім того, Intel Foundation надав гранти в розмірі 1000 доларів для кожної з тих шкіл, які представляли переможці. З повним списком фіналістів можна ознайомитися в програмі заходу. ISEF 2016 Intel фінансують і фонд Intel Foundation. Крім того, на конкурсі представлені десятки нагород від компаній, академічних установ, урядових організацій та інших спонсорів. Цього року призовий фонд конкурсу склав близько 4 млн доларів.

Джерело: Прес-реліз Intel 24 травня 2016 року 15:09

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

<span>%d</span> блогерам подобається це: