Громадське обговорення законопроекту щодо уповноваженого економічного оператора

1-kievskaya-tamozhnya25 березня 2016 року на базі Київської міської митниці ДФС відбулася презентація та громадське обговорення проекту Закону України „Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо уповноваженого економічного оператора та спрощень митних формальностей)”, в якому взяла участь юрист АПІТУ Вікторія Черкач.

Законопроект розроблений Міністерством фінансів України на виконання положень Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом щодо взаємного визнання уповноважених митних операторів. Законопроект має на меті запровадити в Україні інститут уповноваженого економічного оператора (далі – УЕО), поява якого дозволить спростити митні процедури та розпочати імплементацію Митного кодексу Європейського Союзу. Запровадження інституту УЕО дозволить пришвидшити митні процедури, встановити новий формат взаємодії між митними органами та бізнесом. Статус УЕО надається шляхом видачі сертифіката, який визнається на всій митній території України

Згідно положень законопроекту підприємству-резиденту можуть бути видані як одночасно, так і незалежно один від одного, такі види сертифіката УЕО:

1) “на спрощення митних процедур”;

2) “щодо надійності і безпеки”.

Для отримання статусу УЕО підприємство-резидент повинно відповідати наступним критеріям:

1) дотримання положень законодавства України, у тому числі з питань державної митної справи; 2) задовільна система ведення комерційної та транспортної документації; 3) платоспроможність; 4) забезпечення практичних стандартів компетенції або професійної кваліфікації (тільки для сертифіката “на спрощення митних процедур”); 5) дотримання стандартів надійності та безпеки (тільки для сертифіката “щодо надійності і безпеки”).

Тлумачення критеріїв відповідності підприємства стандартам ведення господарської діяльності містяться у ст.14 законопроекту.

Контроль за виконанням УЕО критеріїв відповідності здійснюватиметься шляхом проведення пост-аудиту та моніторингу діяльності УЕО митними органами.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

<span>%d</span> блогерам подобається це: