Позиція Інтернет асоціації України стосовно страйку з відключенням Інтернету

imagesІнтернет Асоціація України (ІнАУ) розповсюдила повідомлення зі своєю позицією стосовно можливого страйку із відключенням Інтернету.

ІнАУ виступає за право громадян на вільний доступ до Інтернету, яке визнане Генеральною Асамблеєю ООН як одне з базових прав людини в сучасному світі і підтримує кроки держави щодо врегулювання проблеми доступу до інфраструктурних об’єктів для розвитку телекомунікаційних мереж та допомагає їх здійсненню.

Однак, на думку ІнАУ, з боку органів влади потрібна рішучіша протидія монополізму у сфері використання електроенергетичних мереж для розміщення кабелів телекомунікацій, ліквідації завад ефективному використанню будинкових розподільчих мереж та кабельної каналізації електрозв’язку.

ІнАУ поділяє занепокоєння операторів телекомунікацій діями власників об’єктів інфраструктури, які користуються своїм монопольним становищем та завищують тарифи і створюють адміністративні перепони для розвитку телекомунікаційних мереж, що обмежує можливості забезпечення громадян України, передусім у сільській місцевості, універсальною програмною послугою та доступом до мережі Інтернет.

В той же ІнАУ вважає пріоритетним правовий шлях вирішення проблеми: ми працюємо над якнайшвидшим прийняттям Закону України «Про доступ до структури об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики для розвитку телекомунікаційних мереж», вимагаємо відкликання незаконних рішень органів місцевого самоврядування у сфері використання інфраструктури телекомунікацій, прийняття необхідних змін до відповідних підзаконних актів, а також пропонуємо впровадження взаємовигідних елементів саморегулювання, зокрема «Правил професійної етики з використання об’єктів енергетичної інфраструктури для розміщення телекомунікаційних мереж», встановлення прозорої процедури розміщення і демонтажу телекомунікаційних кабелів.

Нам відомо, що певна частина суб’єктів господарювання в сфері телекомунікацій, невдоволених недостатньою протидією монополізму, одноосібними волюнтаристськими підходами енергетиків і органів місцевого самоврядування, розглядають можливість страйку з відключенням Інтернету. ІнАУ не є прихильником цих дій, адже  припинення роботи Мережі призведе до перебоїв у роботі банківської системи України, обміні інформацією між органами державної влади і суб’єктами бізнесу, загострить суспільний конфлікт. Постраждають громадяни України.

Ми закликаємо органи державної влади і місцевого самоврядування, власників електроенергетичних мереж та інших інфраструктурних об’єктів, представників бізнесу в сфері телекомунікацій до ефективного діалогу з задля встановлення законних, прозорих, справедливих і взаємовигідних правил взаємодії з метою забезпечення громадян України якісними і доступними телекомунікаційними послугами, якнайшвидшої ліквідації в Україні цифрового розриву і забезпечення гідних позицій нашої держави у світі сучасних цифрових технологій.

Опубліковано в В бізнесі. Позначки: , . Leave a Comment »

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: