У Мін’юсті провели перші в історії України електронні держзакупівлі

12 02.2015 у Міністерстві юстиції провели тестовий запуск електронної системи державних закупівель, яка дозволить мінімізувати ризики корупції, підвищити прозорість закупівель і відкриє можливості для підприємців брати активнішу участь у постачанні товарів і послуг для потреб держави.

За словами Міністра юстиції Павла Петренка, досі система державних закупівель залишалась однією із найбільш корумпованих в країні. Тільки за 2013 рік, за даними СБУ, близько 75% усіх закупівель товарів і послуг за державні кошти проводилось із порушеннями. Внаслідок цього державі завдавались збитки на суму понад 150 млрд. грн. щорічно, що становить 6-7% ВВП.

«Лише через виведення державних підприємств з-під дії законодавства про державні закупівлі щорічно в тінь виводилось до 95 млрд. грн.», – відзначив Павло Петренко.

У 2014 році Мін’юст спільно із грузинськими експертами розпочав розробку електронної системи державних закупівель, яка дозволить проводити редукціони (аукціони на зниження ціни) в он-лайн режимі.

«В умовах економічної кризи це суттєво спростить доступ компанії та фізичних-осіб підприємців до системи постачання товарів і послуг, потребу в яких має держава, а також кардинально здешевить їх, і нівелює корупційну складову таких закупівель. Кожен підприємець матиме шанс на перемогу, надавши найнижчу ціну за товари і послуги належної якості», – відзначив Павло Петренко.

За словами Голови державної служби регуляторної політики та підприємництва Ксенії Ляпіної, на відміну від попередніх проектів законодавства про електронні закупівлі, цього разу робоча група працювала одразу над практичною реалізацією системи.

«Рішення стало можливим завдяки волонтерській роботі багатьох ІТ-фахівців, які протягом кількох місяців розробили програмне забезпечення і втілили кращі світові практики електронних закупівель, запропоновані грузинськими експертами та українськими фахівцями», – відзначила вона.

12 лютого в Мін’юсті було продемонстровано пілотний редукційний аукціон на прикладі закупівель товарів у «допороговому» сегменті (товарні лоти вартістю до 100 тис. грн., для закупівель яких законодавством не передбачено проведення тендерів). Уже під час першого раунду вартість лоту знизилась із 9,5 тис. грн. до 7,3 тис. грн.

Нагадаємо, проект реформування системи державних закупівель стартував у серпні 2014 року, коли була створена відповідна концепція. Вже у вересні було затверджене технічне завдання на розробку електронної системи держзакупівель, а у жовтні та листопаді написано програмний код системи. Наприкінці минулого року розпочалося тестування системи, яке дало змогу віднайти всі проблемні моменти та запустити пілотний проект із закупівель

Презентація системи (слайди)

Джерело: http://www.minjust.gov.ua/news/46753

Опубліковано в В державі. Позначки: . Leave a Comment »

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: