Закон щодо податкового компромісу набув чинності

16 січня 2015 року був опублікований та наступного дня набрав чинності Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу» (надалі – «Закон»).

Закон дає змогу платникам податків узгодити податкові зобов’язання з податку на прибуток та ПДВ, та сплатити лише 5% узгоджених податкових зобов’язань. При цьому, 95% узгоджених податкових зобов’язань вважаються погашеними, та платник податку звільняється від сплати штрафних санкцій та пені.

Механізм податкового компромісу застосовується до правовідносин, що виникли до 1 квітня 2014 року. У платників податків є 90 календарних днів з дати набрання чинності Законом для досягнення податкового компромісу.

Важливою особливістю вищевказаного Закону є те, що він також застосовується до податкових донарахувань, які наразі оскаржуються платниками податків в адміністративному або судовому порядку. При наявності такого податкового спору, процедура податкового компромісу застосовується в спрощеному порядку.

Застосування процедури податкового компромісу дає платникам податків можливість суттєво зменшити розмір податків до сплати за існуючими чи можливими податковими спорами, а також дає змогу посадовим особам уникнути кримінальної відповідальності за несплату податків, оскільки заниження податкового зобов’язання, що узгоджується в рамках процедури податкового компромісу, не вважається умисним ухиленням від сплати податків і зборів.

Якщо у платника податків є наявні податкові спори, чи суттєві податкові ризики стосовно операцій у податкових періодах до 1 квітня 2014 року, експерти КПМГ з податкових питань будуть раді обговорити доцільність та особливості застосування податкового компромісу до таких ситуацій, а також допомогти досягти податковий компроміс.

Джерело: Прес-реліз КПМГ 20 січня 2015 року 11:44

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: