Новини законодавства: Прийнято закон про визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб

З метою зменшення рівня корупції, а також для забезпечення прозорості надання адміністративних послуг, Верховна Рада України 14 жовтня 2014 року прийняла Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів» № 5114 від 30.09.2014 року (далі – «Закон»).

Законом передбачається, зокрема, наступне:

1) Запроваджується поняття «кінцевий вигодоодержувач юридичної особи». Ним є фізична особа, яка, незалежно від формального володіння, має можливість здійснювати вирішальний вплив на управління або господарську діяльність юридичної особи безпосередньо або через інших осіб.

Вирішальний вплив може здійснюватися, наприклад, шляхом прямого або опосередкованого володіння однією особою часткою в юридичній особі у розмірі 25 чи більше відсотків статутного капіталу або прав голосу в юридичній особі.
Доступ до інформації про кінцевих вигодоодержувачів стане відкритим для усіх фізичних та юридичних осіб та для органів державної влади.

2) Підприємства (крім державних та комунальних) зобов’язані встановлювати свого кінцевого вигодоодержувача та надавати державному реєстратору таку інформацію:

  • про структуру власності засновників (юридичних осіб), яка дає можливість встановити фізичних осіб – власників істотної участі цих юридичних осіб;
  • про кінцевого вигодоодержувача юридичної особи.

Підприємства зобов’язані також регулярно оновлювати інформацію про свого кінцевого вигодоодержувача (зокрема, при зміні кінцевих вигодоодержувачів).

3) Невідповідність відомостей про кінцевого вигодоодержувача відомостям, які надані державному реєстратору, є підставою для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи.

4) Неподання або подання завідомо неправдивої інформації про кінцевого вигодоодержувача має наслідком кримінальну відповідальність для керівника юридичної особи у вигляді штрафу (17 – 34 тис. грн.) або громадських робіт.

5) Дія Закону також поширюється на юридичних осіб, зареєстрованих до набрання ним чинності. Такі юридичні особи подають відомості про свого кінцевого вигодоодержувача протягом 6 місяців з дня набрання чинності Законом.

Закон набирає чинності через 1 місяць з дня його опублікування.

Станом на дату підготовки цього Юридичного вісника Закон не опубліковано.

Джерело: “Новини законодавства” від KPMG

Опубліковано в В державі, Юридичні новини. Позначки: . Leave a Comment »

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: