Впровадження 3G зв’язку сприятиме зростанню економіки – Шимків

Впровадження в Україні системи мобільного зв’язку третього покоління стандарту ІМТ-2000 (3G/UMTS) сприятиме розвитку економіки, національної інформаційної інфраструктури, ресурсів та впровадженню новітніх технологій. На цьому наголошує заступник глави Адміністрації Президента з питань проведення адміністративних, соціальних та економічних реформ Дмитро Шимків.

«Україна майже остання в Європі і Азії держава, що залишається без розвинутого зв’язку третього покоління. Саме тому Глава держави звертає увагу на необхідності модернізації цього напрямку», – сказав він, коментуючи Указ Президента України Петра Порошенка № 613/2014 «Про забезпечення умов для впровадження сучасних телекомунікаційних технологій».

Введення нового стандарту зв’язку дозволить не лише зупинити падіння доходів провідних операторів мобільного зв’язку та зниження темпів зростання ринку в цілому, а й сформувати суттєві підстави для нових інвестицій, створення нових робочих місць, збільшення податків, поліпшення якості послуг у доступі до швидкісного інтернету, зазначив заступник Глави АПУ.

«За умови належної організації та проведення відкритого тендеру Державний бюджет України від продажу ліцензій отримає протягом 4-6 місяців близько З млрд. грн., а Міністерство оборони України за договором конверсії – близько 2 млрд. грн. на розвиток системи зв’язку. Одночасно буде створено підґрунтя для додаткових інвестицій операторів в телекомунікаційну галузь України в розмірі не менше 5 млрд. грн. протягом 2014-2015 років», – підкреслив Дмитро Шимків.

Заступник Глави АПУ наголосив, що зазначені кроки сприятимуть зростанню ВВП країни. За його словами, світова практика проведення такої модернізації підтверджує, що збільшення на 10% інвестицій в широкосмуговий зв’язок підвищує середньорічні темпи зростання ВВП на 0,7%, 1000 користувачів широкосмугового Інтернету створюють 88 нових робочих місць, а збільшення проникнення широкосмугового Інтернету на 10% підвищує ВВП на 1%. Підвищення ж швидкості широкосмугового Інтернету вдвічі збільшує ВВП на 0,3%.

Заступник Глави АПУ відзначив, що вивільнення цієї смуги радіочастот потребує проведення конверсії, на яку, за оцінкою Міністерства оборони, необхідно близько 2 млрд гривень. Ці кошти будуть отримані від ініціаторів конверсії у порядку, визначеному проектом відповідної постанови Кабінету міністрів, поданої на розгляд Уряду. Дмитро Шимків повідомив, що питання реалізації цього Указу розглядатиметься сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів.

«Запровадження 3G – це тільки початок. Наступний крок – впровадження зв’язку формату 4G. Тож маємо працювати над розвитком цього напрямку», – резюмував Дмитро Шимків.

Джерело: http://www.president.gov.ua

Див. також:

  • http://www.president.gov.ua Указ Президента України № 613/2014 «Про забезпечення умов для впровадження сучасних телекомунікаційних технологій»
  • http://forbes.ua Сергій Мишко. Чому мобільний зв’язок в Україні залишається в кам’яному віці
  • http://biz.liga.net Тетяна Цукрова. День 3G: кто возглавит НКРСИ и за сколько отдадут лицензии.

 

Опубліковано в В державі. Позначки: , . Leave a Comment »

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

<span>%d</span> блогерам подобається це: