Відбувся Круглий стіл на тему: «Проблемні питання розвитку сфери зв’язку та інформатизації»

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, 26 червня 2014 року провела засідання Круглого столу на тему: «Проблемні питання розвитку сфери зв’язку та інформатизації». У заході взяли участь Голова НРКЗІ Андрій Семенченко та члени НКРЗІ, народні депутати України Руслан Лук’янчук та Олег Шевчук, представники Комітетів Верховної Ради України, керівні працівники центральних органів виконавчої влади, представники операторів телекомунікацій, ІТ-ринку, підприємств-системних інтеграторів, галузевих громадських об’єднань та ЗМІ.

Під час заходу відбулося обговорення нагальних проблем, що стримують розвиток сфери зв’язку та інформатизації, пошук шляхів їх вирішення, налагодження конструктивного діалогу НКРЗІ з представниками державної влади, телеком-ринку та громадськістю. Учасникам Круглого столу до розгляду були запропоновані питання, пов’язані з нормативно-правовими аспектами розвитку сфери зв’язку та інформатизації, партнерством у сфері інформаційно-комунікаційного забезпечення діяльності органів виконавчої влади, створенням і забезпеченням функціонування систем надання адміністративних послуг населенню в електронному вигляді, регулюванням у сфері користування радіочастотним ресурсом, інформаційною безпекою та боротьбою із кіберзлочинністю.

Відкрив засідання Круглого столу Голова НКРЗІ Андрій Семенченко, який у своєму виступі зазначив необхідність невідкладного удосконалення нормативно-технічних та правових аспектів розвитку сфери зв’язку та інформатизації, які б у більшій мірі відповідали нагальним потребам ринку, світовій практиці та рекомендаціям Європейського Союзу. У виступі члена НКРЗІ Сергія Дзюби йшлося про приватно-державне партнерство у сфері інформаційно-комунікаційного забезпечення діяльності органів виконавчої влади, особливості запровадження комплексної системи надання адміністративних послуг електронними каналами зв’язку. Проблемні питання розвитку телекомунікацій підняв у своєму виступі член НКРЗІ Володимир Гресько. Актуальні питання державного регулювання у сфері використання радіочастотного ресурсу розглянула член НКРЗІ Олена Уласенко.

Тему інформаційної безпеки як елементу боротьби із кіберзлочинністю висвітлив начальник відділу управління боротьби з кіберзлочинністю МВС України Олександр Гринчак.

За результатами засідання учасники Круглого столу обговорили рекомендації та надали пропозиції, спрямовані на розроблення та доопрацювання низки нормативно-правових актів, зокрема законопроекту про основні засади державного регулювання у сфері інформатизації, змін до Концепції розвитку телекомунікацій в Україні, проекту Закону України «Про основні засади розвитку інформаційно-комунікаційної інфраструктури», створення робочої групи за участі усіх зацікавлених сторін для розробки необхідних змін до нормативно-правової бази, зокрема Закону України «Про телекомунікації», підготовки змін до плану конверсії РЧР з визначенням обсягів, термінів, переліку робіт та обсягу фінансування задля впровадження нових технологій в мережах мобільного зв’язку 3G/4G тощо.

Як підкреслив член НКРЗІ Володимир Олійник, який вів засідання Круглого столу, Комісія також ініціюватиме створення міжвідомчої робочої групи щодо здійснення заходів з підготовки до Всесвітнього саміту з розвитку інформаційного суспільства, який відбудеться у 2015 році, залучивши до участі представників громадськості, відомих вчених, представників бізнесу та фахівців органів влади.

Джерело: НКРЗІ

Опубліковано в В державі. Позначки: , . Leave a Comment »

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: