Запровадження РРО та обліку витрат щодо окремих груп імпортних товарів є передчасним — думка експерта УСПП

« Імпорт власними силами підприємця практично не можливий через відсутність можливості надання всього пакету документів відповідно до вимог Митного кодексу України, а оптові підприємства, від яких залежить дрібний підприємець, не завжди надають первинні документи на товар. Тому запровадження РРО та обліку витрат щодо окремих груп імпортних товарів є передчасним».

Посилення одних лише заходів контролю без надання можливості бізнесу працювати в легальному полі та отримувати достатній рівень прибутків призведе до ще більшої тінізації економіки. Про це заявляє голова Комісії УСПП з питань економічної політики Юлія Дроговоз.

За її словами, сьогодні саме відсутність дієвих механізмів ведення легального бізнесу унеможливлює для підприємців здійснення обліку витрат та запровадження РРО. Імпорт власними силами підприємця практично не можливий через відсутність можливості надання всього пакету документів відповідно до вимог Митного кодексу України, а оптові підприємства, від яких залежить дрібний підприємець, не завжди надають первинні документи на товар. Тому запровадження РРО та обліку витрат щодо окремих груп імпортних товарів є передчасним, вважає Ю.Дроговоз.

Експерт переконана, що контроль за платниками податків – фізичними особами, які застосовують спрощену систему оподаткування, має супроводжуватися цілим рядом заходів, які:

  • спрощують митне оформлення дрібних партій товару;
  • врегульовують питання отримання фізичними особами – підприємцями платежів від населення (електронні гроші, поштові перекази);
  • сприяють унеможливленню корупції та контрабанди.

«Складна економічна ситуація в країні призвела до низької активності внутрішнього ринку, низької платоспроможності населення, поглибила інфляційні процеси. Бізнес сьогодні фактично стоїть: мале підприємництво не отримує прибутків, а великі підприємства переходять на скорочений режим роботи. За таких умов будь-який тиск на бізнес неприпустимий», – наголошує голова Комісії УСПП з питань економічної політики.

Фіскалізація податкової системи ляже, насамперед, на плечі внутрішнього споживача, переконана Юлія Дроговоз. Чи то буде збільшення ставок акцизного податку на алкоголь, тютюн, дизпаливо, транспортні засоби, збільшення ставки збору за користування радіочастотним ресурсом, чи підвищення збору на обов’язкове державне пенсійне страхування за ставкою 0,5% при здійсненні операцій з купівлі юридичними та фізичними особами іноземної валюти в безготівковій та/або готівковій формі.

«Замість жорстких заходів з наповнення бюджету необхідно частково звільнити бізнес від регуляторного впливу, реалізувати заходи з пожвавлення ділової активності, стимулювання зовнішніх та внутрішніх інвесторів. У разі відсутності таких дій економіка України не буде розвиватися, бізнес буде закриватися, інвестиції будуть виводитися з України», – резюмує експерт.

Опубліковано в В бізнесі. Позначки: . Leave a Comment »

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: