Українські вчителі без труднощів опановують викладацькі методики з планшетами Apple

Педагоги вже 10-ти українських шкіл, які беруть участь у першому етапі Національного проекту «Відкритий світ», успішно пройшли тренінги та засвоїли викладацькі методики навчання із використанням планшетів Apple iPad. Про це повідомив керівник Національного проекту «Відкритий світ» Держінвестпроекту Руслан Свірський.

«У рамках проекту ми обрали три операційні системи: iOSWindowsAndroіd, аби на пілотному етапі визначити найбільш адаптовану систему для інтеграції її у навчальний процес. Ми обладнали 54 українські школи, але важливою складовою є не тільки постачання обладнання, а й навчання вчителів працювати на ньому. Планшети Apple потрапили до 34  українських шкіл і вже більше 250 педагогів без труднощів пройшли спеціальні тренінги цієї компанії для опанування викладацьких методик роботи на новому обладнанні», – повідомив Р. Свірський.

Так, 6 вересня 2013 року завершився 3-денний тренінг для вчителів у столичній школі № 168, яка  стала десятою з 34 шкіл, обладнаних Apple. Навчання в школах проводять тільки сертифіковані за програмою Apple Professional Development фахівці-тренери. Вони наочно і в деталях роз’яснюють усі найважливіші та зручні програми для навчання: IbooksPagesKeynote і Numbers.

Тренер Олег Зінченко говорить, що з вчителями, особливо старшого віку, часом буває нелегко: «Комусь це дається легше, комусь важче. Доводиться шукати персональний підхід. У результаті, виходить у всіх, навіть у тих, хто спочатку буває скептично налаштований». У перший день вчителям, які не рідко взагалі ніколи на зіштовхувались із роботою на планшетах, пояснюють загальні питання стосовно роботи з камерою, картами, нотатками та за допомогою презентації в Keynote показують, на що здатні планшети в освітньому процесі. Вже на другий день тренінгу вчителі без проблем використовують девайси.

«У рамках тренінгів ми прагнемо показати справжні можливості техніки. Це має колосальне значення для викладачів, які в цьому навчальному році планують задіяти iPad, – повідомив представник офіційного дистриб’ютора компанії Apple в Україні Олексій Гребенів. – Проект «Відкритий світ» – це перший крок до того, щоб створити школи майбутнього, які вже успішно діють, наприклад, у США, Британії, Данії та Нідерландах. Коли ми реалізуємо проект, кожен учень матиме можливість ходити з власним iPad-м, і його навчання буде проходити не тільки в рамках школи. Вони зможуть робити проекти незалежно від того, де перебувають. Дитина може отримати завдання, виконати його й отримати оцінку з дому, наприклад, навіть якщо вона захворіла», – зазначив О. Гребенів. Він додав, що система Apple для освіти дозволяє вчителям легко створювати інтерактивні книги в iBooks Author, а діти, використовуючи iPad, можуть проявити всю свою творчість і креативність, створюючи відеосюжети в IMOVIE або шкільні подкасти в GarageBand і Padcasts. 

Про Національний проект «Відкритий світ»

Метою Національного проекту є перехід системи освіти в Україні на якісно новий рівень шляхом запровадження в освітній процес цифрових технологій.

У рамках реалізації першого етапу проекту цифрове обладнання різних марок та широкосмуговий доступ до Інтернету були встановлені у 54 пілотних школах України. Ефективність обладнання перевіряє одна з провідних аудиторських компаній у світі «BDO», яка визначить найбільш пристосоване для освітнього процесу устаткування перед масштабуванням проекту на решту шкіл України.

Згідно з затвердженим Президентом України Національним планом дій 2013 року, до кінця року проект заплановано масштабувати вже на 2000 шкіл (6-8 класи).

Всього до 2015 року має бути обладнано новітньою технікою та підключено до мережі Інтернет усі 17 тисяч середніх шкіл України.

Джерело: Прес-реліз Держінвестпроекту 9 вересня 2013 року 16:57

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: