Щодо оновлення ліцензійних умов в сфері телекомунікацій

На засіданні 13 серпня Комісія, послідовно дотримуючись принципів приведення нормативно-правових актів у відповідність до вимог чинного законодавства України, розглянула два важливі рішення стосовно забезпечення належних умов щодо видачі ліцензій на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій.

Одним із рішень було схвалено проект рішення НКРЗІ «Про затвердження Ліцензійних умов здійснення діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку: місцевого, міжміського, міжнародного та визнати таким, що втратило чинність, рішення НКРЗ України від 10.12.2009 № 1789».

Слід зазначити, що Комісія відповідно до Плану регуляторної діяльності на 2012 рік розробила проект Ліцензійних умов, і цей документ відповідним рішенням НКРЗІ від 22.11.2012 № 607 було прийнято за основу та оприлюднено на офіційному веб-сайті НКРЗІ для громадського обговорення.

Ліцензійні умови охоплюють широкий спектр питань, які належить вирішити при підготовці заявочних документів, їх опрацюванні, здійсненні діяльності ліцензіатом, організації державного нагляду, продовженні, переоформленні та анулюванні ліцензії тощо. Довготривала робота над цим документом (проведення нарад у НКРЗІ за участю операторів телекомунікацій, галузевих громадських організацій та Держпідприємництва) забезпечила обговорення та узагальнення наданих зауважень та пропозицій. Таким чином, на сьогодні завершено процес узгодження тексту Ліцензійних умов, враховано пропозиції щодо затвердження окремими рішеннями зразка заяви про видачу ліцензії та Ліцензійних умов здійснення діяльності в сфері телекомунікацій. Це зменшує обсяг інформації, яку необхідно опрацювати при підготовці суб’єктами господарювання заявочних документів на отримання ліцензій та операторами телекомунікацій при підготовці документів у процесі своєї діяльності при наданні телекомунікаційних послуг.

Введення в дію вдосконалених Ліцензійних умов більш чітко визначить порядок дій суб’єктів господарювання, операторів телекомунікацій та державних структур у конкретних ситуаціях.

Іншим рішенням Комісія схвалила проект рішення НКРЗІ «Про затвердження зразка заяви про видачу ліцензії на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій». При підготовці цього рішення враховано проблемне питання щодо отримання довідки про фінансову спроможність заявника, а саме передбачена можливість надання такої довідки в довільній формі.

Згідно з вимогами законодавства ці проекти рішень буде подано на погодження до заінтересованих державних органів перед їх затвердженням та державною реєстрацією. Рішення наберуть чинності з дня їх офіційного опублікування, але не раніше дня визнання таким, що втратило чинність рішення НКРЗ України від 10.12.2009 №

За інформацією з сайту НКРЗІ

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: