Вирішення питання спільного використання інфраструктури телекомунікаційних мереж потребує напрацювання дієвого механізму та прийняття зважених рішень

Голова Держпідприємництва Михайло Бродський не погодив повторно поданий на розгляд і погодження проект Закону України «Про спільне використання інфраструктури телекомунікаційних мереж».

На думку головного розробника законопроекту – Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, прийняття даного законопроекту дозволить на законодавчому рівні закріпити основні принципи спільного використання інфраструктури телекомунікаційних мереж (далі – ІТМ), визначити повноваження держорганів і органів місцевого самоврядування, права та обов’язки суб’єктів, у власності яких знаходяться елементи ІТМ, щодо створення умов спільного використання відповідної інфраструктури.

Нагадаємо, що ще у травні Держпідприємництво розглядало розроблений НКРЗІ законопроект щодо спільного використання ІТМ.

У запропонованій редакції даний документ, за позицією окремих учасників ринку телекомунікаційних послуг, був орієнтований більше на надання регулятору додаткових повноважень, ніж на вирішення неврегульованих проблем доступу суб’єктів господарювання, що функціонують у сфері телекомунікацій, до інфраструктури житлового фонду всіх форм власності та ефективне спільне використання будинкових розподільних мереж. Тому Служба запропонувала розробнику доопрацювати проект закону із в врахуванням пропозицій ринку.

Зауважимо, що повторно поданий на розгляд і погодження проект Закону не підтримано у запропонованій редакції, оскільки покладений у його основу механізм державного регулювання не сприятиме досягненню задекларованих цілей.

Так, у контексті норм законопроекту не передбачено чіткого поділу ІТМ на активну та пасивну частину, кабельну каналізацію електрозв’язку, кабельні канали та електроопори.

Також,  законопроектом не передбачено обов’язковості надання доступу до існуючих кабельних каналів операторам (провайдерам), які мають намір надавати телекомунікаційні послуги на відповідній території, що, може створити сприятливе підґрунтя для монополії в частині використання та прийняття рішення щодо допуску інших операторів власником відповідного каналу.

За позицією Держпідприємництва, законопроект повинен містити норми, що чітко регламентують спільне використання кабельних каналів, зокрема у будинкових розподільних мережах, без обмеження допуску до них інших операторів (провайдерів). Таке спільне використання повинно здійснюватися на підставі та умовах відповідних угод між власником кабельного каналу (ККЕ, електроопори) і оператором (провайдером).

Необхідно також передбачити, що якщо власник кабельного каналу (ККЕ, електроопори) та оператор (провайдер) не змогли дійти до згоди про умови співпраці за певний час, спільне використання повинно здійснюватися на умовах, що визначаються регулятором (НКРЗІ).

Стосовно запропонованого законопроектом підходу до спільного використання активної ІТМ Держпідприємництвом було зауважено, що таке використання несе в собі суттєві технологічні ризики, у тому числі, пов’язані із одночасним припиненням функціонування кількох мереж різних операторів (провайдерів) у разі виходу із ладу елементів активної інфраструктури та припиненням надання відповідних послуг усіма операторами (провайдерами) одночасно, що є неприпустимим.

Таким чином, за позицією Держпідприємництва, спільне використання активної ІТМ можливе лише за певних умов та при взаємній згоді власника і оператора (провайдера). Одночасно, спільне використання активної інфраструктури потребує ретельного контролю та обмеження з боку держави і регулятора, зокрема, з метою недопущення виникнення вищенаведеної ситуації.

Зазначені проблемні питання висвітлено наприкінці липня під час наради у Держпідприємництві на чолі з Головою Служби Михайлом Бродським за участі представників Українського союзу промисловців і підприємців та Інтернет Асоціації України.

Джерело: Сайт Держпідприємництва

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: