IT-компанії можуть отримати податкові пільги

Розмір єдиного соцвнеску може бути знижений для працівників технопарків, побудованих в рамках проекту “Технополіс”

Розроблено законопроект “Про реалізацію нацпроекта” Технополіс “та підтримки суб’єктів індустрії програмної продукції”. Автори документа – голова комітету з питань інформатизації та IT Валерій Омельченко і член комітету з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики Ігор Шаров (обидва – Партія регіонів) – пропонують на десять років знизити базу для розрахунку єдиного соціального внеску (ЄСВ) для працівників технопарків, побудованих в рамках нацпроекту.

Як пише Коммерсант-Україна в матеріалі “Справа техніки”, автори пропонують розраховувати внесок із суми в розмірі двох мінімальних зарплат (з 1 січня – 2294 грн.), Тоді як зараз він нараховується на весь розмір окладу. Середня зарплата в галузі розробки ПЗ – 15,2 тис.грн. на місяць (дані опитування dou.ua в грудні 2012 року).

Пільги пропонується поширити на наукових і технічних працівників у галузі фізики, медицини, математики, архітектури та IT. При цьому пільги з ЄСВ для розробників ПЗ автори пропонують застосовувати не тільки до учасників “Технополісу”, а для всіх гравців ринку, які подали відповідну заявку до Пенсійного фонду.

Прийняття законопроекту допоможе розвитку високотехнологічних галузей, стверджують автори законопроекту в пояснювальній записці. Експорт такої продукції має зрости на 6,6 млрд.грн., А на ринку буде створено 75 тис. додаткових робочих місць. Зниження бази ЄСВ, на їх думку, не приведе до падіння надходжень до фондів соцстрахування, а, навпаки, збільшить доходи за десять років майже на 6 млрд.грн. за рахунок детінізації заробітних плат і створення нових робочих місць.

Нацпроект “Технополіс” реалізовується Держагентством з інвестицій та управління нацпроектами. У його рамках передбачено будівництво десяти індустріальних парків загальною площею 1,6-2 тис. кв. м у Києві, Харкові, Львові, Донецьку та Дніпропетровську. Орієнтовна сума інвестицій – 10,3-12 млрд.грн. Окремим проектом у рамках “Технполіса” є Bionic Hill – будівництво технопарку загальною площею близько 950 тис. кв. м у Святошинському районі Києва.

 ЛIГАБiзнесIнформ

інформаційне агентство

http://www.liga.net

Опубліковано в В державі. Позначки: . Leave a Comment »

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: