К.Грищенко: Посилення захисту прав інтелектуальної власності – передумова підвищення інвестиційної привабливості України

Українська влада істотно збільшила увагу до проблеми порушення прав інтелектуальної власності в нашій державі та вживає необхідні кроки в цьому напрямі як в нормотворчій площині, так ів сфері правозастосування. Про це Віце-прем’єр-міністр Костянтин Грищенко заявив під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні Джоном Теффтом.

Віце-прем’єр поінформував американського дипломата про те, що на розгляді в Кабінеті Міністрів зараз перебуває проект Постанови «Про затвердження порядку використання коштів у 2013 році, передбачених Державним бюджетом України на реалізацію заходів з легалізації комп’ютерних програм, що використовуються в органах виконавчої влади». Цей документ створить механізм подолання проблеми використання неліцензійного програмного забезпечення в державних установах.

Також Костянтин Грищенко повідомив, що за перші три місяці 2013 року інспекторами Державної служби інтелектуальної власності вже конфісковано більше контрафактних матеріальних носіїв відео- та музичної продукції і програмного забезпечення, ніж за весь попередній рік.

Водночас, Віце-прем’єр закликав американських партнерів взяти активну участь в інформаційній кампанії з роз’яснення необхідності поваги до авторського права в Україні. «Ситуація навколо закриття файлообмінника EX.UA, якому і уряд США, і Міжнародний альянс інтелектуальної власності приписують статус одного з основних осередків Інтернет-піратства, показала, що самі по собі обмежувальні заходи держави не будуть ефективними без формування в суспільстві розуміння того, що безкоштовне скачування фільмів чи комп’ютерних програм нічим не відрізняється від крадіжки матеріальних цінностей. Важливо, щоб такі не надто популярні заходи отримували необхідну інформаційну підтримку з боку наших іноземних партнерів, які особливо гостро ставлять питання боротьби з піратством в Інтернеті», – підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

Джерело: Урядовий портал

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: