Аналіз ринку ПК в Україні в 2012

Київ, 22 березня 2013 р. – Український офіс компанії IDC підбив підсумки 4 кв. і всього 2012 р. Згідно щоквартальному звіту IDC PC Tracker в Q4’12 в Україну поставлено майже 751 тис. персональних комп’ютерів, що на 3% нижче, ніж за аналогічний період минулого року. З них 233 тис. склали настільні комп’ютери і 518 тис. ноутбуки. Загалом за рік український ринок ПК виріс всього на 0,4%, перевищивши 2,6 млн. пристроїв – 1,78 млн. мобільних та 830,2 тис. настільних.

За підсумками 2012 р. Україна вдалося залишитися в списку країн з регіону CEMA з позитивним результатом. Зростанням ринку також завершили рік Росія (7,8%), Румунія (5,6%), Казахстан (28%), у той час як Польща, Чехія та Туреччина показали негативну динаміку – падіння на 3,8, 2,6 і 1,2%, відповідно. У Західній Європі також не спостерігається зростання і такі великі країни регіону, як Німеччина, Франція та Іспанія скоротили обсяг закупівель ПК на 7,4, 4,1 і 13,5% відповідно.

У структурі настільних комп’ютерів на українському ринку збільшується частка міжнародних брендів – більше 12% проти 7% у 2011 р., причому зростання відмічене не тільки за рахунок зменшення збірки локальних виробників, але і за рахунок кількісного збільшення поставок. В основному це відбулося завдяки збільшенню попиту на комп’ютери А-бренду з боку корпоративних замовників. З цієї ж причини в 2012 р. до 3% виросла частка десктопів формату AIO, в той же час, з боку домашніх користувачів попит на ПК даного форм-фактору поки невеликий.

Український ринок ноутбуків в минулому році продемонстрував зростання 9,6%. При цьому, постачання ультрапортативних пристроїв збільшилися більш ніж у 7 разів, а нетбуки поступово здають позиції, другий рік поспіль показуючи негативну динаміку — в 2012 їх продажі скоротилися майже на 15%. П’ятірка лідерів на ринку мобільних ПК залишилася незмінною, за винятком невеликих перестановок: Lenovo, HP, Asus, Acer, Samsung.

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтеся в офіс IDC Ukraine:
тел. (044) 502-6474, 502-6475
office@idc-ua.com
http://www.idcukraine.com

Про компанію

IDC (International Data Corporation) – провідний постачальник інформації, консультаційних послуг і організатор заходів на ринках інформаційних технологій, телекомунікацій і споживчої техніки. IDC допомагає професіоналам ІТ, керівникам та інвесторам приймати обгрунтовані рішення про закупівлю техніки і виборі бізнес-стратегії. Більше 1000 аналітиків IDC в ​​110 країнах вивчають технології, тенденції та можливості галузі на світовому, регіональному та місцевому рівнях. Вже більше 47 років знання IDC допомагають клієнтам компанії в рішенні найважливіших завдань.

IDC – дочірнє підприємство IDG, компанії лідируючої на світовому ринку ІТ-видань, досліджень та спеціалізованих меропріятій.Подробнее про IDC можна дізнатися на сайті http://www.idc.com

IDC – понад 20 років у Центральній та Східній Європі

З 1990 р. IDC надає найважливішу інформацію про ринки інформаційних технологій і телекомунікацій в Центральній і Східній Європі. Почавши з єдиного співробітника в невеликому офісі, ми виросли до провідної фірми регіону в галузі досліджень ринків ІТ, проведення конференцій та надання консалтингових послуг. Докладніше про діяльність IDC в ​​регіоні ЦСЄ можна дізнатися на сайті http://www.idc-cema.com

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: